sobota, 22 grudnia 2018

Spotkanie wigilijne


W piątkowy poranek wszyscy przybyli do szkoły punktualnie. Już poprzedniego dnia rodzice przynieśli niezbędne do przystrojenia stołu akcesoria. Pierwsza  w szkole była mama Paulinki i razem z panią przystąpiły do nakrywania stołu. W szkole ogłoszono akcję „Wigilia bez plastiku”, więc pani Joasia przyniosła dla wszystkich  porcelanowe talerzyki, stalowe łyżeczki i widelczyki. Chwilę później przyszły mamy Antka, Ani, kolejno pojawiali się rodzice innych dzieci. Mama Kazika upiekła pyszne marchewkowe ciasto, babcia Nataszki szarlotkę, mama Paulinki babeczki. Stół bardzo szybko zapełnił się mandarynkami, winogronem, no a przede wszystkim należy wspomnieć o pierniczkach, które upiekliśmy i ozdobiliśmy sami. Najpierw daliśmy rodzicom drobne upominki, a potem zaśpiewaliśmy   piosenkę, połączoną z ruchem, przy której często bawiliśmy się w ostatnim tygodniu,  a kolejne jej  zwrotki  opowiadają o różnych zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem takich jak, pieczenie pierników, obdarowywanie się prezentami, choinka, pierwsza gwiazdka itd. Słowa piosenki napisała nasza pani.
Następnie usiedliśmy przy stole,  pani  Danusia dała wszystkim opłatki, złożyła nam życzenia, a potem my składaliśmy sobie życzenia nawzajem. Zajadaliśmy pyszności, słuchając kolęd, wspominaliśmy nasze spotkania z Gwiazdorem i takie różne historie, kiedy byliśmy młodsi.  Śpiewaliśmy kolędy, Maciek zagrał nam na flażolecie, marzył o tym od dłuższego czasu. Chyba największą przyjemność sprawiły nam prezenty –  książki, które leżały w worku pod choinką. Każdy dostał swoja wymarzoną, nasza pani też dostała książkę. Obejrzeliśmy fragment filmu o Rudolfie, bo o 10.30  musieliśmy iść do świetlicy, gdzie spotkała się cała społeczność edukacji wczesnoszkolnej. Obejrzeliśmy Jasełka, przygotowane przez koło teatralne, słuchaliśmy kolęd wykonanych przez flażolecistów.
Pani Danusia, w imieniu pań z biblioteki wręczyła nagrody dzieciom za konkurs o przygodach jedenastej skarpetki. Nasz maciek P. otrzymał pierwszą nagrodę za opowiadanie, a Franek i Maciek T. zdobyli drugą nagrodę za komiks. Gratulacje dla naszych chłopaków.
Do zobaczenia w szkole po Nowym Roku!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz