sobota, 23 czerwca 2018

Ostatnie dni w szkole


To już prawie koniec pierwszej klasy. Jeszcze trochę się uczymy, a właściwie to bawimy. Rozwiązujemy rebusy, łamigłówki, sudoku, układamy różne figury z tangramu. Pani czyta nam książkę „Piotruś Kita”- to o chłopcach, którzy prześladowali koty, mamy nadzieję, że spotka ich za to kara. Nikt nie może robić krzywdy zwierzętom!
We wtorek po zajęciach, razem z panią udaliśmy się do świetlicy, która przygotowała dla nas szereg zabaw w „Letnim ogródku”. Najpierw przyszły koleżanki z piątej klasy i przygotowały dla nas prezentację „Co w trawie piszczy?”. Bardzo byliśmy zainteresowani Quizem po prezentacji, bo oczywiście nagrodami były słodycze. Potem każda klas dostała do wykonania zadanie. Mieliliśmy zaprezentować – motyle i wykonać plakat przedstawiający łąkę oraz wymyślić hasło, takie zawołanie. Bawiliśmy się nieźle. Super pomysły miały panie ze świetlicy. Potem było jeszcze malowanie na folii i takie tam różne zabawy.
Dla tatusiów zrobiliśmy laurki z portretami, bo 23 czerwca to Dzień Ojca!
Często wychodzimy na plac zabaw, bo strasznie gorąco w tej naszej sali. Natasza poleciała sobie do Majami, Julka już tez wyjechała na wakacje, Maciek poleciał na Teneryfę, a jutro opuszcza nas Ania i wyjeżdża w góry. Cóż my się nie poddajemy. Salę trzeba posprzątać. Przygotowaliśmy się, Antek profesjonalnie, nawet przyniósł rękawiczki, oczywiście mokre chusteczki również, Paula też miała mokre chusteczki, podkradaliśmy mydło z łazienki, mieliśmy super zabawę: piłki wymyte, stoliki czyste i szatnia też posprzątana.  Brawo My!
I wreszcie 22 czerwca dostaliśmy pierwsze w życiu świadectwo. Mamy promocję do drugiej klasy UFF! Pani nam pogratulowała, na pamiątkę każdemu dała piękną książkę z dyplomem, złożyła życzenia i powiedziała: do zobaczenia po wakacjach! My podziękowaliśmy pani pięknym bukietem i takim certyfikatem ( własnoręcznie napisanym i podpisanym), że dziękujemy za pierwszy rok nauki, a Paulinka zrobiła pani Medal z jej imieniem. Pani wszystko się podobało i nas mocno uściskała.
 Będziemy  wypoczywać, ale fajnie. Pani Danusia tez się cieszy! Wakacje!!!    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz