środa, 13 czerwca 2018

Byliśmy w Deli Parku


W poniedziałek, 11 czerwca w naszej szkole rozpoczął się wycieczkowy tydzień. Pierwszaki wyjeżdżają raczej na jeden dzień. My też, ale to już nasza druga wycieczka, bo byliśmy przecież na drezynach. Tym razem mieliśmy zamówiony autokar z pilotem panem Tomkiem. Z małymi plecakami o ósmej rano wyruszyliśmy z Poznania w kierunku Rosnówka, bo właśnie tam od niedawna mieści się Deli Park, wspaniałe miejsce dla takich dzieciaków, jak my. Deli Park, to rozległy plac z przeróżnymi ciekawymi miejscami. Najpierw pan Tomek zabrał nas na taką ścieżkę, na której można było spotkać różne zwierzęta, niektóre żywe i prawdziwe ale też sztuczne wypchane. Żywe były urocze bardzo ruchliwe lemury, pawie, żurawie. No, ale mogliśmy zobaczyć jak wyglądały kiedyś wymarłe już mamuty, tury i wiele owadów, w takich powiększonych rozmiarach. Ciekawie było jak chodziliśmy po takim podniebnym moście, zawieszonym dosyć wysoko nad ziemią i do tego trochę się ruszał, zwłaszcza jak weszło na niego dużo osób albo ktoś biegł, chociaż pan Tomek prosił, żeby tego nie robić. Takich mostów było kilkanaście, każdy z nich okalał jedno z drzew, a na tych drzewach  zawieszone były plansze i tablice z ciekawymi informacjami na temat zwierząt żyjących w lasach. Jak spojrzało się w dół, to pomiędzy drzewami i krzewami, można było zobaczyć, wilka, wiewiórkę, różne ptaki, no sztuczne, ale niektóre wyglądały jak prawdziwe. Można było się przestraszyć!
Ciekawostką, tego parku są miniatury ważnych i znanych miejsc z całego świata. Trochę zwiedzamy z naszymi rodzicami albo znamy z filmów, więc mogliśmy się pochwalić znajomością niektórych miejsc.
Największa atrakcją dla wielu z nas były ogromne dmuchane zamki, łodzie, ściany wspinaczkowe. Tam daliśmy upust swojej fantazji i wyhasaliśmy się za wszystkie czasy, pot się lał, skarpetki i nogi były mokre. A na koniec zakupy! Co to za wycieczka, jak się nie przywiezie z niej pamiątki. Wpadliśmy do sklepiku i wyszliśmy z różnymi piłeczkami, gierkami, maskotkami. Każdy przechwalał się swoimi zdobyczami.
Szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, znowu będzie co wspominać!

Deli Park - GALERIA 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz