czwartek, 31 maja 2018

Świętujemy, mierzymy, ważymy, bawimy się……..


Maj to taki miesiąc bogaty w różne święta. Rozpoczął się od Święta Pracy, potem Święto Konstytucji 3 Maja. Pani opowiadała nam o tych świętach i o tym, jakie one ważne są dla każdego Polaka. Tak naprawdę, to nie wszystko rozumieliśmy, no bo żeby to rozumieć tak do końca trzeba uczyć się historii. Niektórzy z nas słyszeli o królu Stanisławie Auguście Poniatowskim, a pani opowiedziała nam o tym królu dużo więcej. Na pewno zapamiętamy, co to jest ta konstytucja i  że to nasza konstytucja była pierwszą w Europie.
26 maja obchodziliśmy Dzień Matki. Zrobiliśmy dla mam takie piękne laurki. Wycinaliśmy serduszka, z nich powstawały kwiatki, a kwiatków bukiet. Pani przykleiła nam takie koraliki, wiązaliśmy wstążeczki, no i laurka gotowa. Każdy z nas zrobił jeszcze medal dla swojej mamusi, bo przecież każda Mama jest na Medal. Sprawiliśmy mamusiom fajną niespodziankę.
Tego samego dnia na Malcie obył się 4 Bieg Społecznej Dwójki. Przyszło nas tylko czworo: Tosia, Paula, Kazik i Franek. Daliśmy radę i medal zawisł na naszych piersiach. Przebiegliśmy 500 m. Biegli też nasi rodzice. Ogromne brawa dla wszystkich, którzy biegli, było bardzo gorąco i nie biegło się łatwo.
 W majowy piątek, mieliśmy też ciekawe zajęcia. Pani podzieliła nas na zespoły. Jedna grupa bawiła się sklep, druga ważyła różne przedmioty, a trzecia mierzyła długości różnych przedmiotów. Było trochę śmiechu, dobra zabawa, a przy tym nauczyliśmy się ważnych umiejętności. Pani chodziła i sprawdzała, czy to co mówimy zgadza się z rzeczywistością.
Byliśmy jeszcze w Centrum Sztuki Dziecka na spektaklu „Chodź na słówko”. Może po obejrzeniu tego przedstawienia będziemy bardziej uważni, no bo co się dzieje, kiedy gubimy albo zmieniamy jedną literę i z kury robi się kula. Pani Danusia ciągle nas poprawia, żebyśmy mówili ładnie po polsku i nie kaleczyli naszego języka.
W czerwcu będzie jeszcze ciekawiej, Dzień Dziecka i czekają nas dwie wycieczki, no a najważniejsze: dostaniemy pierwsze w życiu świadectwa, a potem już tylko Wakacje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz