niedziela, 22 października 2017

Co słychać w pierwszej "a" ?

Minął wrzesień i październik powoli się kończy. Każdego dnia odkrywamy coś nowego, poznajemy się nawzajem coraz lepiej. Znamy już cztery samogłoski i dwie spółgłoski, no i możemy już układać modele wyrazów, krótkich zdań i zaczynamy czytać. Teraz jeszcze lubimy słuchać jak ktoś nam czyta, ale próbujemy swoich sił, więc biegamy do biblioteki i sięgamy po książeczki, każdy wybiera co go interesuje najbardziej. Dodajemy i odejmujemy w zakresie pięciu. Wymyślamy różne zadania, a potem wspólnie je rozwiązujemy. Poznajemy otaczający nas świat.


W piątek 13 października z panią Martą Kędzią przygotowaliśmy niespodziankę dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji ich święta. Chyba wszystkim się podobało, bo otrzymaliśmy gromkie brawa i podziękowania.


Tego samego dnia, w szkole odwiedził nas pan Łukasz Wierzbicki, autor takich książek jak: „Afryka Kazika” i „Dziadek i Niedźwiadek”. Pan Łukasz okazał się niezwykle sympatycznym człowiekiem. Już jak mały chłopiec, głowę miał wypełnioną marzeniami i przeróżnymi historiami, o smokach, rycerzach, zwierzętach i kiedy był w naszym wieku postanowił napisać swoją pierwszą książkę. Później słuchając niezwykłych opowieści swojego dziadka o panu Nowaku, który rowerem przejechał prawie przez całą Afrykę, postanowił sam odwiedzić niektóre z tych miejsc, a efektem opowieści dziadka i podróży jest książka „Afryka Kazika”. Pan Wierzbicki pokazał nam, że jeżeli czegoś bardzo chcemy, to możemy realizować swoje marzenia. Pan Łukasz tak ciekawie przedstawiał historie z odbytych podróży po świecie, że momentami miało się wrażenie, że jest się w Afryce albo w innym zakątku świata. Niektórzy z nas zakupili sobie książkę autora z jego autografem.


Byliśmy też w Teatrze Animacji na przedstawieniu „Słoń i kwiat”. Ogólnie nam się podobało, chociaż niektórym z nas nie wszystko. Cały teatr był wypełniony widzami i słychać było, że dzieci dobrze się bawią. Rozmawialiśmy z panią o naszych wrażeniach, w każdym razie najważniejsze, że zrozumieliśmy przesłanie spektaklu, związane z marzeniami. Ciekawe czy nasze marzenia kiedyś się spełnią, a mamy ich sporo!


Lubimy lekcje muzyki, kiedy odwiedzają nas fantastyczni ludzie z Filharmonii Pomysłów. Można się pośmiać, pobawić i wiele nauczyć !


Czas mija nam bardzo szybko, bo sprzyja nam jesienna pogoda, jest ciepło i dużo czasu spędzamy na placu zabaw. Próbowaliśmy też swoich sił we wspinaczce na „ pająka” w pobliżu szkoły, ale takie wyzwania to dla nas pestka!

W tym tygodniu odwiedzimy Muzeum Narodowe, będziemy zwiedzać i uczyć się jak łączyć kolory, a potem coś namalujemy. Chyba będzie ciekawie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz